G-JE56N4TD0D
top of page

Kusurlu Bakış

20.02.2020 - 21.03.2020

Basın bülteni için tıklayınız.

Labirent Sanat, 20 Şubat - 21 Mart 2020 tarihleri arasında Arzu Arbak, Ayşecan Kurtay, Bahadır Yıldız, Beyza Boynudelik, Füruzan Şimşek, Işıl Güleçyüz, Meliha Sözeri, Serkan Yüksel ve Zeycan Alkış’ın “Kusurlu Bakış” isimli proje sergisine ev sahipliği yapıyor.

 

Kusurlu Bakış”, farklı disiplinlerdeki dokuz sanatçının görsel bir oyuna kendi çektikleri fotoğrafları dahil etmesiyle başlıyor ve bu fotoğraflar projede bir sonraki sürecin yol haritasını belirliyor.

 

Fotoğrafın gerçeklikle kopması mümkün olmayan bağı, onu, “hazır bulunma” - temsil etmeme - ile temsil arasında bir çeşit hayalet konumuna getiriyor. Çevredeki görüntüler fotoğrafçı tarafından seçilip, fotoğraf yoluyla tekrar üretilip, bağlamlarından koparıldığında anlam repertuarı bir bütünlük değil eksiklik olarak sunuyor kendisini. Projeye bir oyun içinde dahil edilen fotoğraflar ve bir aradalıklarının getirdiği çok katmanlı anlam dizgisi, her bir sanatçının pratiğinde yeniden kurgulanıyor.

 

Kusurlu Bakış” sergisi, görsel olanın giderek soyutlaştığı ve mutasyona uğradığı günümüzde bakışı doğa, beden, mekan, sınır, kurgu, müdahale kavramları üzerinden sorgulamaya açıyor.

 

Deneyimsel, etkileşimli, kolektif çalışmanın sonucunda ortaya çıkan “Kusurlu Bakış”, süreç odaklı yapısını sergi süresince de izleyicisiyle paylaşmayı hedefliyor.

 

Kusurlu Bakış” sergisi, 20 Şubat - 21 Mart 2020 tarihleri arasında Labirent Sanat’ta görülebilir.

Sanatçılar:

Arzu Arbak
Ayşecan Kurtay
Bahadır Yıldız
Beyza Boynudelik
Füruzan Şimşek
Işıl Güleçyüz
Meliha Sözeri
Serkan Yüksel
Zeycan Alkış

bottom of page